Во Апелација јавна седница за пратеникот Сашо Василевски

 

Апелација за денеска во 12 часот и 30 минути закажа јавна седница на која ќе се расправа по жалбата за продолжениот притвор на пратеникот Сашо Василевски.

Тој е осомничен за настаните од 27. април во Собранието.

Денеска се очекува Апелација да изнесе дел од одлуките за жалбите разгледани синоќа.

 

 

 

12.01.2018 - 10:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа