Вооружен грабеж на Партизанска

Во 23 часот било пријавено дека во Битола на улицата „Партизанска“ во спортска обложувалница, две непознати маскирани лица, со закана со пиштол од вработената одзеле сума од околу 112.000 денари, по што го напуштиле местото на настанот.

Извршен бил увид од страна на увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Битола.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

 

22.07.2018 - 13:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега