Вознијацки конечно ја освои првата грен слем титула

 

Каролина Вознијацки конечно успеа да освои една грен слем титула во својата кариера.

Во денешното финале во Мелбурн парк, после навистина маратонска битка со Симона Халеп, Вознијацки беше победник.

Мечот кој траше 2 часа и 50 минути, Вознијацки на крајот го доби со 7:6, 3:6 и 6:4.

 

 

 

27.01.2018 - 13:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа