Временска најава за утре - очекувајте промена на времето

Од вторник УХМР најавува локална појава на грмежи. 

Периодот на пролетните дождови ќе продолжи се до почетокот на викендот кога се очекува разведрување и сончеви периоди.
Трендот на температури за 5 до 6 степени над просекот ќе продолжи и во претпоследната недела од април кога живата во термометарот ќе се доближи повторно до 30 степени во енкои делови од земјата а во Скопје до 26.

 

 

 

16.04.2018 - 23:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега