Застрашувачки момент - кученце облечено во костим за џогирање се заглави во ескалатор (видео)

Кученце облечено во костим за џогирање ги заглави своите шепи во решетките од ескалаторот на аеродромот ЛАКС.

На видеото јасно се гледа како домашното милениче се заглавува во ескалаторото, а неговата сопственичка очајно се обидува да го извлече и да го спаси.

За среќа, минувач притисна на копчето за стопирање на екслаторот, што спречи кучето целосно да биде „проголтано“ од машината.

Погледнете:

 

 

 

14.02.2018 - 22:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа