Затвор за син на судијка за насилството врз Заев во Собрание

 

Уште две затворски пресуди за упад и насилничко однесување во Собранието на 27 април лани изрече Основниот суд Скопје 1. 

Осуден е на една година и три месеци затвор Васко Цунгаревски, кој ја признал вината, инаку син на доскорешната судијка од Основниот суд Скопје 2 Зорица Цунгаревска.

Осуден е и Димитар Поповски, кој доби условна двегодишна казна.

 

 

 

18.06.2018 - 11:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега